25.06

Банківський форум

Антисемітизм сягнув найгіршого рівня з часів Другої світової війни – Макрон

Четвер, 21 лютого 2019, 07:45

Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що глобальний антисемітизм досяг свого найгіршого рівня з часів Другої світової війни.

Про це він сказав 20 лютого групі лідерів єврейської громади, наступного дня після того, як тисячі людей вийшли на вулиці Франції, щоб засудити антисемітизм і злочини на ґрунті ненависті.

На щорічній вечері у Представницькій раді єврейських інститутів Франції Макрон сказав, що за останні роки антисемітизм значно посилився, особливо погіршилася ситуація в останні тижні, передає "Радіо Свобода".

"Схоже, що наша країна, а також вся Європа і більшість західних демократій стикаються з відродженням антисемітизму, небаченого з часів Другої світової війни", – сказав президент Франції.

Макрон заявив, що Франція ухвалить визначення антисемітизму, розроблене Міжнародним альянсом пам’яті жертв Голокосту.

У визначенні йдеться, що антисемітизм може приймати форму "відмови єврейському народу в його праві на самовизначення, наприклад, стверджуючи, що існування держави Ізраїль є расистським прагненням".

19 лютого Еммануель Макрон відвідав кладовище в ельзаському регіоні неподалік від кордону з Німеччиною, де 96 єврейських надгробків були осквернені свастиками.

Того ж дня тисячі людей зібралися на 70 мітингах по всій Франції із засудженням антисемітизму.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: