Заступник глави фракції БПП фігурує у провадженнях щодо виборів – Аваков

Субота, 23 лютого 2019, 07:46
Сергій Березенко

Заступник глави фракції БПП у парламенті Сергій Березенко фігурує у кримінальних провадженнях щодо порушень виборчого законодавства.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков в інтерв'ю "Дзеркалу тижня".

"Так, фігурує. Його називають організатором схем. Він — народний депутат, і стосовно нього слідчих дій проводити не можна. Але за фактом — так, у провадженнях фігурує. Тимошенко принесла величезну пачку документів. Там теж фігурує Березенко", - сказав він.

За словами Авакова, співробітники офісу Березенка в Чернігові "викликали поліцію, бо до них заявилися представники преси і стали знімати, як там бабусям щось роздають".

"З іншого березенківського офісу зателефонували самі журналісти й заявили, що їм перешкоджають у професійній діяльності, не пускають туди, де незаконно роздають гроші. І туди, і туди приїжджали поліцейські. "У вас ордер на обшук є?" — "Немає". — "Ідіть". Але й без обшуку є над чим працювати. Поліція заходила, опитувала громадян, фіксувала, документувала, відкривала провадження", - розповів міністр.

Загалом, за його словами, станом на 21 лютого в поліцію надійшло 1654 звернення, які стосуються порушень виборчого процесу у різних регіонах, у Києві таких звернень найбільше. При цьому в цій статистиці не відображені матеріали, коли поліція сама відкриває провадження.

Аваков розповів, що за такими зверненнями складено вже 389 адмінпротоколів, а також відкрито 74 кримінальних провадження.

Нагадаємо:

  • Раніше у прес-службі Тимошенко заявили, що Національна поліція відкрила за її заявами два кримінальні провадження – про підкуп виборців на користь Порошенка та про маніпуляції з реєстром виборців. Зазначалося, що команда Тимошенко нібито зібрала всі докази того, що Порошенко "через піраміду з підкупу, яку очолює депутат його фракції Березенко", скуповує голоси.

Катерина Тищенко, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування