Порошенко поіронізував, що "підкупатиме" пенсіонерів ще 5 років

Понеділок, 25 лютого 2019, 10:25
Twitter Volodymyr Groysman

Пенсіонери, які одержують мінімальну пенсію, отримають компенсацію за невиплачену індексацію – і влада планує підвищувати пенсії наступні 5 років.

Про це президент Петро Порошенко заявив на нараді у Пенсійному фонді 25 лютого.

Він пояснив, що у держави з'явилися кошти на це: "12 кварталів поспіль йде економічне зростання. Економічне зростання у 2018 році складало 3,4%".

"74% отримувачів субсидій – пенсіонери, і сьогодні вони зможуть отримати додатково до пенсій ще й субсидію готівкою", – зазначив президент.

"З 1 березня відбудеться індексація пенсій. Для окремих категорій громадян підвищення вже відбулося – наприклад, для військових пенсіонерів, але з 1 березня відбудеться індексація, яка буде проходитиме постійно, оскільки в державі внаслідок реформ з'явився ресурс", – сказав він..

Але, за словами Порошенка, індексація буде більшою для тих, хто працював довго і мав високу зарплату, і меншою – для тих, хто працював менше. Тому для останніх передбачили іншу виплату.

"Від пільгового розмитнення "євроблях" надійшло майже 13,6 мільярдів гривень, майже 6 мільярдів – за програмою старих автомобілів, які ми можемо зараз використати на підтримку пенсіонерів. Кому? Тим, хто найменш захищений – хто отримує найменшу пенсію", – заявив Порошенко

"Наші опоненти кажуть, що це буде підкуп. Так, ми всі наступні 5 років, у рамках нашої боротьби з бідністю, будемо "підкупати": пенсіонерів, збільшуючи їм пенсії; людей праці, збільшуючи їм зарплати; родини й багатодітних матерів, збільшуючи їм пособія", – сказав він.

"Це є наша стратегія боротьби з бідністю. Але не пустими обіцянками, а вже виконанням зробленої великої роботи. Гроші, які зараз буде спрямовано на виплату пенсіонерам, які отримують найнижчу пенсію – менше або на рівні з мінімальною, – вже є на рахунку Пенсійного фонду", – додав Порошенко.

За його словами, буде здійснено виплати для тих, хто отримує менше мінімальної й мінімальну пенсію, на суму понад 2400 гривень.

Міністр соцполітики Андрій Рева розповів, що в березні-квітні 2019 року тим, хто отримує мінімальну пенсію, виплатять додатково по 2410 гривень за рахунок коштів, отриманих від розмитнення автомобілів із єврономерами.

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!