Американський ракетний есмінець зайшов в Одесу

Понеділок, 25 лютого 2019, 10:58

Американський ракетний есмінець USSDonaldCook, (DDG75), увійшов вранці, 25 лютого, в Одеський морський торговий порт і пришвартувався біля 16-го причалу Морського вокзалу.

Про це повідомляє місцеве видання Думська.

Відзначається, що за попередньою інформацією, він пробуде в Одесі три дні - до 27 лютого включно.

 
фото Думська

За даними видання, "Кук" увійшов в чорноморський регіон ввечері 19 лютого, і весь цей час був у відкритому морі.

 
фото Думська

З посиланням на командування 6-го флоту США повідомляється, що есмінець прибув, щоб "провести операції із забезпечення безпеки на морі і підвищити стабільність в цьому регіоні".

 
фото Думська

У виданні додали, що він уже взяв участь в маневрах з фрегатом TCGFatih (F242) військово-морських сил Турецької Республіки та подібні навчання будуть проведені і з кораблями Військово-морських сил України.

 
фото Думська

Повідомляється, що у вересні 2015 року DDG75 заходив до Одеси для участі в спільних українсько-американських навчаннях "Сі Бриз--2015".

 
фото Думська

USS Donald Cook (DDG75) відноситься до раннього типу есмінців класу "Арлі Берк". Введено в дію в серпні 1998 року. Довжина 154 метра, ширина 20, осаду дев'ять метрів. Повна водотоннажність близько 9000 тонн. Швидкість 32 вузла. Має на борту 90 пускових установок для ракет "Томагавк", "АСРОК" і "Стандарт-2", а також протикорабельні ракети "Гарпун". Несе різноманітне артилерійське, зенітне і торпедного озброєння.