У Гриценка заявляють, що ЦВК узаконила скупку голосів виборців

Понеділок, 25 лютого 2019, 15:35

У штабі кандидата в президенти Анатолія Гриценка вважають, що Центральна виборча комісія своїм роз'ясненням про агітацію легалізувала підкуп виборців.

Про це написав представник Гриценка в ЦВК Руслан Чорнолуцький у Facebook.

"Постанова ЦВК №376 дозволила юридичним особам отримувати кошти з виборчого фонду кандидата і витрачати їх на оплату робіт або послуг агітаторів, нібито компенсуючи їм телефонні послуги, проїзд (включаючи перевезення багажу), харчування, проживання та інші витрати в разі здійснення заходів передвиборної агітації, що є прямим підкупом виборців", - нагадав Чорнолуцький.

Крім того, додав представник Гриценка, постанова дозволяє юридичним особам залучати виборців до агітації без укладання з ними цивільно-правових угод або трудових договорів, а юридичні особи при цьому звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

"Таким чином, ЦВК, по-перше, у незаконний спосіб спробувала вивести у законну площину побудову схеми скупки голосів, які масштабно розгортаються владним кандидатом ("Пєтіна тисяча") по усій країні. А по-друге, ЦВК дозволила прямо порушувати трудове та податкове законодавство України, спонукаючи до кримінального злочину", - написав Чорнолуцький.

За його словами, Гриценко вважає постанову ЦВК №376 незаконною і "вже оскаржує…в адміністративному суді".

Нагадаємо:

  • 22 лютого ЦВК роз’яснила положення про проведення агітації і підкуп виборців.
  • Згідно з документом ЦВК, залучення виборців до передвиборної агітації можливе лише на безоплатній основі.
  • При цьому, відзначалося, що за договором на організацію чи проведення агітації або розповсюдження агітматеріалів, фізичним особам, залученим до агітації, можуть відшкодовувати витрати на телефонні послуги, проїзд, харчування, проживання тощо.
  • Крім того, юридичні особи можуть надавати послуги з організації проведення передвиборної агітації в будь-яких формах, не заборонених Конституцією та законами, за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів.

Українська правда