Міжнародні спостерігачі заявили про ознаки підкупу на виборах у Молдові

Понеділок, 25 лютого 2019, 16:12

Парламентські вибори в Молдові 24 лютого були конкурентними, і основні права були загалом дотримані, але сама виборча кампанія була заплямована звинуваченнями у тиску на державних службовців, явними ознаками підкупу голосів виборців і зловживанням державними ресурсами.

Про це йдеться у спільній заяві міжнародних спостерігачів, серед яких представники Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ), Парламентської асамблеї ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) та Європейського парламенту.

Спостерігачі заявили, що контроль і володіння засобами масової інформації політичними суб'єктами під час кампанії обмежили діапазон точок зору, які подавались виборцям.

Водночас спостерігачі заявляють, що у більшості аспектів вибори було проведено професійно і прозоро. Спостерігачі позитивно оцінили результати голосування, незважаючи на труднощі і плутанину, викликані введенням нової виборчої системи та одночасним проведенням референдуму, що викликало проблеми при підрахунку голосів.

Разом з тим вони підкреслили, що нова виборча система Молдови підтвердила побоювання Ради Європи у зв’язку з відсутністю механізмів запобігання впливу на виборців з боку великого бізнесу.

"День виборів загалом був організований добре. Як показала кампанія, нова виборча система, на жаль, підтвердила основні побоювання Венеціанської комісії Ради Європи, зокрема щодо відсутності ефективних механізмів запобігання надмірному впливу з боку заможних бізнесменів в поєднанні з поганою системою нагляду за фінансуванням партій і кандидатів і неадекватними покараннями", - заявив глава делегації спостережної місії ПАРЄ Клод Керн (Франція, ALDE).

Нагадаємо, перше місце з підсумками виборів у Молдові зайняла проросійська партія соціалістів, однак вона не матиме голосів для формування уряду.

На другому місці – блок опозиції ACUM, що об’єднав ключові опозиційні партії, очолювані Майєю Санду та Андреєм Нестасе.

Читайте також "Між Додоном і "крадієм мільярда": кого привели до влади парламентські вибори у Молдові".

Європейська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: