Створення ПЦУ включили до шкільної програми

Вівторок, 26 лютого 2019, 17:10

Наприкінці навчального року 11-класники на уроках історії вивчатимуть створення Православної церкви України та надання Томосу про автокефалію.

Про це 26 лютого повідомляє Міністерство освіти і науки.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, створення ПЦУ та надання томосу про автокефалію важлива історична подія. Раніше, за її словами, спроби духовенства реалізувати незалежність українського православ’я згадувалися в українських підручниках.

"Ця частина історії України вивчається у школах наприкінці навчального року – у квітні-травні", – зазначила Гриневич.

26 лютого МОН розіслали вчителям інформаційні матеріали з рекомендаціями для вчителів, а сам наказ про зміну навчальних програм було підписано 21 лютого.

Гриневич додала, що в підручниках з історії тема ПЦУ з’явиться з наступного навчального року, оскільки 2019-го планується друк нових книг для 11-х класів.

"Цьогоріч вчителі послуговуватимуться наданими МОН матеріалами", – пояснила вона.

Ця тема також буде внесена в програму ЗНО з історії України, але за нею складатимуть тестування не раніше 2021 року.

"Останні зміни в програму ЗНО вносяться не пізніше ніж за 2 роки до складання учнями тесту. Це залізне правило, якого ми завжди дотримуємося, щоб застерегти права усіх учасників", – пояснила Гриневич.

Читайте також: 

Автокефалія Православної Церкви України: як це було

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року українські церкви об’єдналися у єдину Православну церкву України, її очолив митрополит Епіфаній. Представники Російської православної церкви (УПЦ МП) переважно відмовилися визнати її, але окремі парафії переходять у ПЦУ.
  • 5 січня 2019 року у Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви – і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування