У БПП вже хочуть нову статтю про незаконне збагачення

Середа, 27 лютого 2019, 11:40

Парламентська фракція БПП ініціює розробку законопроекту, де стаття про незаконне збагачення буде, але повністю відповідатиме Конституції.

Про це в кулуарах Верховної Ради заявив журналістам голова фракції БПП Артур Герасимов, коментуючи рішення Конституційного суду щодо визнання неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення, інформує прес-служба БПП.

"Фракція БПП виступає за те, що покарання за незаконне збагачення обов’язково має бути. Але воно має бути виключно у конституційний спосіб. Тому наша фракція ініціює термінову розробку нового законопроекту, який випише цю статтю таким чином, аби ця стаття обов`язково була, але повністю відповідала Конституції", – наголосив Герасимов.

Він закликав усі політичні сили парламенту доєднатися до розробки цього законопроекту.

В свою чергу народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець зауважує, що новий законопроект не вирішить ситуацію.

"Ті хто розказують, що достатньо просто ще раз прийняти статтю про незаконне збагачення яку визнав неконституційною КС – пудрять вам мізки", – пише він 27 лютого у Facebook.

За словами Ємця, згідно з Основним законом України рішення Конституційного Суду України є обов’язковими та остаточними.

"Тому після їх опублікування викладені в них юридичні позиції Конституційного Суду України, перебуваючи у нормативній єдності з витлумаченими в цих рішеннях положеннями Конституції України, стають безпосередніми регуляторами суспільних відносин, зокрема визначають зміст та обсяг конституційних прав і свобод", – зазначає нардеп.

"Це означає, що КС вже врегулювало ці правовідносини і жодним законом їх змінити не можна", – наголошує Ємець.

Він резюмує, що говорити про подальші кроки можна буде після того, як КС оприлюднить текст свого рішення.

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Більше про Конституційний суд читайте: Хто намагається встановити контроль над Конституцією

Нагадаємо:

  • 26 лютого чотири джерела повідомили "Українській правді", що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • 12 грудня 2017 року до суду на покарання за незаконне збагачення поскаржились 59 народних депутатів. Їхні інтереси у суді представляв парламентар від "Народного фронту" Павло Пинзеник.
  • Підписи під поданням також поставили Дмитро Колєсніков та Ігор Шурма від "Опозиційного блоку", Максим Поляков і Євген Дейдей від "Народного фронту", Антон Кіссе від "Відродження" та інші.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Національне антикорупційне бюро розслідувало 50 кримінальних проваджень за статтею 368-2. Найтяжче передбачене покарання – позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.