ЦПК: Луценко критикує власну ж статтю про незаконне збагачення

Середа, 27 лютого 2019, 18:26

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін звертає увагу на те, що генеральний прокурор Юрій Луценко критикує статтю про незаконне збагачення власного ж авторства.

Про це він пише 27 лютого у Facebook.

"Юрій Луценко розкритикував убиту КС статтю про незаконне збагачення. От тільки він, мабуть, забув, що був одним із її авторів… В цих людей не має ні переконань, ні принципів. Лише бажання вкрасти і страх сісти. Ці дві сили визначають всі їх дії", – вважає голова ЦПК.

 

На різницю в цитатах генпрокурора від 2015 та 2019 року звертає увагу також народний депутат від БПП Мутсафа Найєм.

Раніше на брифінгу у середу Луценко заявив, що на його думку, стаття про незаконне збагачення чиновників, скасована Конституційним судом, не була дієвою на практиці.

"Юристи називають такі статті "мертвими", тобто тими, які не можна застосувати на практиці… Норми погано прописаного закону не діяли… Очевидно, треба поправити закон і діяти рішуче в цьому напрямку", – додав очільник ГПУ.

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Більше про Конституційний суд читайте: Хто намагається встановити контроль над Конституцією

Нагадаємо:

  • 26 лютого чотири джерела повідомили "Українській правді", що Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Президент Петро Порошенко заявив, що розуміє людей, які засуджують рішення КСУ щодо скасування статті Кримінального кодексу про незаконне збагачення і пообіцяв розробити нову, таку, що "комар носа не підточить".

Українська правда
powered by lun.ua