Садовий таки знявся з виборів на користь Гриценка

П'ятниця, 1 березня 2019, 12:09
Садовий таки знявся з виборів на користь Гриценка

Кандидат у президенти Андрій Садовий вирішив відмовитися від участі у виборах на користь Анатолія Гриценка.

Про це він сказав на брифінгу 1 березня.  

"Я прийняв рішення – я відкликаю свою кандидатуру з виборів президента і оголошую про підтримку на виборах на пост президента Анатолія Гриценка", - сказав Садовий.

Він подякував усім, хто його підтримує і хто в нього вірив.

"На моє переконання, сьогодні ми маємо шанс. "Самопоміч" – це та платформа, яка має об’єднати всі демократичні сили. Наша задача перемагати на виборах парламентських, на виборах в органи місцевого самоврядування. Але саме зараз ми маємо шанс обрати українського і антикорупційного президента", - пояснив Садовий своє рішення.

Він додав, що "це не є безумовна підтримка" Гриценка.

"На початку наступного тижня ми підпишемо публічну угоду, і там, в тій угоді, будуть прописані дуже важливі принципи стосовно оборони і безпеки нашої держави, боротьби з корупцією, окупованих територій, чистоти кадрової політики. Це важливо для нас усіх. Саме зараз ми маємо шанс. В єдності ми сила", - сказав Садовий.

За його словами, це рішення, ймовірно, буде сюрпризом для Гриценка, оскільки в них не було "жодних домовленостей".

У свою чергу Анатолій Гриценко дуже оперативно подякував Садовому через Facebook.

"Дякую Андрій Садовий! Психологічно непросте, але чесне, відповідальне і державницьке рішення. Переможне рішення! Разом ми змінимо країну і дамо всім українцям позитивну перспективу!", - написав Гриценко.

За даними джерел "Української правди", зранку Садовий зустрічався з політрадою партії "Самопоміч", де визнав, що вирішив таки знятися з виборів.

"Якщо я зараз цього не зроблю, ми програємо вибори – тоді весь негатив через те, що ми не використали шанс підтримати Гриценка, ляже на нас всіх", - пояснював своїм прибічникам Садовий.

Минулого тижня на засіданні політради, в яку входять депутати Олег Березюк, Олег Лаврик, Єгор Соболєв, Оксана Сироїд, Роман Семенуха, медіаконсультант Остап Процик та заступник голови Львівської облради Параска Дворянин, всі виступили проти об'єднання з Гриценком, крім Соболєва і Процика.

Але, за даними УП, на ранковій зустрічі 1 березня ніхто не перечив Садовому.

"Поки що ніяких умов не проговорили нормально. Нас турбує, що там Корбан і Бродський, через це ми хочемо впливати на всі ключові призначення, які пропонуватиме Гриценко", - пояснили джерела в оточенні Садового.

Водночас Садовий ще не оголосив про своє рішення усім нардепам та депутатам на місцях.

Через це на 15:00 в офісі "Самопомочі" відбудеться велика нарада, де Садовий чекає усіх своїх депутатів, членів політради та керівників обласних осередків партії.

Читайте також:

Наступний (не)прохідний? Як Садовий конкурує з Гриценком

Сам не гам і другому не дам. Чому Садовий і Гриценко не об’єднуються перед виборами

Що треба знати про головних кандидатів у президенти: програми, стратегії і спонсори

Нагадаємо:

  • Зранку 28 лютого Садовий натякнув, що готовий знятися з виборів на користь кандидата від демократичних сил, який отримає більшу підтримку українців, за результатами останніх соцопитувань.
  • Садовий вважає, що єдиний кандидат від демократичних сил має всі шанси перемогти на президентських виборах в Україні.
  • Гриценко згодом написав у Facebook, що настав час "єднати зусилля" і "приймати рішення" і повідомив про зустріч із Садовим.
  • Знятися з виборів кандидати можуть до 7 березня.
  • Згідно з останніми даними соцопитувань, якщо Анатолій Гриценко потрапить до другого туру, то має шанс перемогти Юлію Тимошенко та Петра Порошенка.
  • Якби Садовий і Гриценко об’єдналися, то Гриценку готові були віддати свої голоси 15,6% респондентів.
  • Наразі за Садового готові проголосувати 4% опитанних, а за Гриценка – 8,8%. 
  • На питання, хто має бути єдиним кандидатом, то 23% респондентів вважають, що Гриценко, а 14,5% – Садовий.
  • При цьому 50,9% опитаних вважають, що демократичній опозиції слід об’єднатися і висунути єдиного кандидата на президентські вибори.
  • Також повідомлялося, існує угода, де прописано, що "Самопоміч" і ДемАльянс зобов'язуються підтримати єдиного кандидата в президенти від демократичних сил. Вони мають повести соцдослідження, до яких не буде підозр. І якщо у Садового менше шансів – він знімається на користь сильнішого кандидата, тобто Гриценка.

Ірина Балачук, Роман Кравець, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...