За рік в Україні суттєво побільшало тих, хто проти заборони російських каналів

П'ятниця, 15 березня 2019, 17:05

Протягом року зросла кількість українців, що негативно ставляться до заборони російських телеканалів.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології у березні.

53,5% опитаних вважають, що заборона російських телеканалів в Україні є помилкою й призводить лише до обмеження прав громадян.

Зазначається, що відсоток респондентів, які обирають цю відповідь поступово зростає з лютого 2018 року: у лютому таких було 43,7%, у вересні – 49,6%.

Приблизно кожен третій (31,7%) притримується протилежної думки і вважає, що заборона російських телеканалів в Україні є необхідним кроком для захисту держави. Відсоток тих, хто обирає цей варіант, знизився з 36,6% у лютому 2018 року.

 
скріншот

14,7% респондентів вагалися із відповіддю або відмовились відповідати на це питання.

Щодо заборони окремих російських артистів і фільмів 59,6% респондентів вважають, що це є помилкою й обмежує права громадян. 27,7% учасників дослідження притримуваються думки, що це необхідний крок для захисту держави.

 
скріншот

Також більше половини опитаних (53,2%) вважаються, що заборона російських соцмереж є помилкою й призводить лише до обмеження прав громадян. 28,8% українців погоджуються з думкою, про те, що заборона російських соцмереж є необхідним кроком для захисту держави.

 
скріншот

Опитування було проведено на замовлення клієнта. Методом особистого інтерв'ю опитано 2004 респондентів, що мешкають у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) за 4-х ступеневою стохастичною вибіркою з квотним відбором на останньому ступені, що репрезентативна для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн–ефекту 1,5) не перевищує: 4,7% для показників близьких до 50%, 4,1% — для показників близьких до 25%, 2,9% — для показників близьких до 10%, 2,1% — для показників близьких до 5%.

Українська правда


powered by lun.ua