Венеціанка нагадала Україні про проблему е-декларування активістів

3553 перегляди
Субота, 16 березня 2019, 10:04

Європейська комісія за демократію через право (відома як "Венеціанська комісія") ухвалила висновок про проблеми з поводженням держави із громадськими організаціями, у якому йдеться зокрема про Україну.

Про це повідомляє кореспондент "Європейської правди", що має у розпорядженні текст висновку "Венеціанки", ухвалений на засіданні, що відбувається 15-16 березня.

Значна частина зауважень Венеціанської комісії не дотичні до України і стосуються зокрема, держав, які запроваджують обмеження щодо організацій із іноземним фінансуванням (як-то Росія).

Водночас серед проблемних норм що діють на європейському континенті, згадані також українські – а саме запроваджена у 2017 році норма, яка прирівняла антикорупційних активістів до державних службовців у частині публічного звітування про доходи та витрати.

Як відомо, рік тому "Венеціанка" вже ухвалювала рішення з детальною критикою як діючих в Україні норм про е-декларування громадських активістів, так і альтернатив, запропонованих президентом Петром Порошенком.

Європейська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua