Україна не поверне Крим силою, бо це військова катастрофа – Волкер

Понеділок, 18 березня 2019, 16:17

Спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер заявив, що немає військового рішення повернення анексованого Росією Криму.

Про це він сказав на прес-конференції в Брюсселі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Немає військового рішення (питання Криму – ред.), в сенсі того, що Україна повернула б Крим силою. Це стало б військовою катастрофою", - сказав Волкер.

За його словами, це призвело б до того, що постраждали тисячі людей.

Також він виключив можливість переговорів з бойовиками з окупованої частини Донбасу.

"Росія все ще заперечує, що робить це (контролює незаконні збройні формування на сході України - ред.) і наполягає на тому, щоб Україна безпосередньо вела переговори з цими утвореннями, що легітимізувало б це вторгнення і окупацію", - підкреслив спецпредставник США.

Нагадаємо:

  • 16 березня 2014 року на території Криму і Севастополя відбувся так званий "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу, заперечує окупацію півострова і називає це "відновленням історичної справедливості".
  • 18 березня президент РФ Володимир Путін оголосив про "приєднання" Криму до Росії.
  • Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
  • Україна, ЄС і США не визнали результати голосування на "референдумі", міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Також країни Заходу запровадили низку економічних санкцій щодо РФ. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: