Кличко обіцяє дві нові станції метро у грудні-2021

Вівторок, 19 березня 2019, 10:46

Нові станції метро "Мостицька" і "Проспект Правди" на мікрорайоні Виноградар у Києві відкриють у грудні 2021 року, а от жителям Троєщини доведеться ще чекати.

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції початку будівництва нових станцій за участю президента Петра Порошенка.

"Людей цікавить, коли ми зможемо користуватися метро? Сьогодні фахівці кажуть, що у грудні 2021 року дві станції метро на Виноградар будуть відкриті", - сказав столичний голова.

Президент у свою чергу пообіцяв, що проект отримає необхідне фінансування.

"На першу чергу було виділено 2,5 мільярда гривень. Цього року планується виділити ще 1,5 мільярда. Загальна вартість введення в експлуатацію станцій "Мостицька" та "Проспект правди" оцінюється в 6 мільярдів гривень. І ми вже чітко знаємо, що спільними зусиллями держави та міста цей проект точно буде профінансовано", - сказав Порошенко. 

Він відзначив, що цей проект важливий для міста, бо, за попередніми підрахунками, двома станціями на Виноградарі щодоби користуватимуться майже 150 тисяч киян. 

Разом з тим Кличко додав, що з метрополітеном на Троєщину доведеться почекати – оскільки місту не вистачає коштів на всі проекти.  

"Є несправедлива така складова. Місто Київ має найбільше навантаження, але з міста Київ  вилучають 60% ПДФО. І без фінансової складової подолати ті всі виклики, які є, (важко – ред.)", - сказав Кличко.  

Читайте також: Голова метрополітену: Той, хто говорить, що тариф у Києві 8 гривень – обманщик  

Нагадаємо:

  • У листопаді 2018 року АТ "Київметробуд" виграв тендер на будівництво продовження Сирецько-Печерської гілки метро на житловий масив Виноградар.
  • "Київметробуд" планує збудувати електродепо і дві станції за 5,981 мільярда гривень.

Ірина Балачук, УП