ЦВК замовила більше бюлетенів на перший тур

Вівторок, 19 березня 2019, 11:28

Центральна виборча комісія збільшила на 263 тисячі кількість бюлетенів для першого туру президентських виборів, перенісши їх з другого туру.

Про це повідомляють "Наші гроші" з посиланням на дані у системі "Прозорро".

Зазначається, що ЦВК уклала угоду з ДП "Поліграфічний комбінат "Україна" про друк бюлетенів на 166,37 млн грн і майже відразу змінила розподіл бюлетенів між першими і другим турами виборів.

Повідомляється, що для виборів президента України замовили виготовлення і пакування 60,36 мільйонів виборчих бюлетенів на обидва тури, які мали розподілити порівну по 30,18 млн штук на перший і другий тури,.

Але 12 березня розподіл бюлетенів змінили, збільшивши їх для першого туру до 30,44 млн штук, а для другого – зменшивши до 29,92 млн штук.

 "Загальна кількість не змінилася, тобто ЦВК перенесла 263 тис бюлетенів із другого на перший тур", - йдеться у публікації.

У виданні наголосили, що при цьому ніяких радикальних змін з кількістю виборців за три тижні між першим туром 31 березня і другим туром 21 квітня відбуватись не повинно.

Повідомляється, що у додатковій угоді комісія пояснила, як визначила нову необхідну кількість бюлетенів для першого туру – 30,44 млн осіб, при цьому ЦВК послалось на Держреєстр виборців, який станом на 7 березня налічував 29,94 млн осіб.

В угоді, опублікованій у "Прозорро" вказується, що  станом на 7 березня 2019 року за даними Державного реєстру виборців кількість виборців на виборчих дільницях, де буде організовано та проведено голосування 31 березня 2019 року на чергових виборах президента України, складає 29 935 965 осіб з урахуванням виборців, яким на день голосування виповниться 18 років, та виборців, які тимчасово змінили місце голосування без зміни виборчої адреси.

"Підготовлене замовлення на виготовлення виборчих бюлетенів у розрізі виборчих дільниць засвідчило необхідність виготовлення 30 395 589 бюлетенів на розрахункових 30 229 447 виборців", - йдеться у документі.

Розрахункова кількість виборців визначена як сума кількості виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях, утворених на постійній основі, кількості членів дільничних виборчих комісій спеціальних виборчих дільниць, орієнтовної кількості виборців на виборчих дільницях та інші.

"Таким чином, станом на 12 березня 2019 року для голосування 31 березня 2019 року на чергових виборах президента України необхідно виготовити 30 443 037 виборчих бюлетенів", - сказано в угоді.

У ЦВК зміну кількості бюлетенів у першому та другому турі президентських виборів поки не коментують, зазначивши, що більш детально про це розкажуть 21 березня на "Поліграфкомбінаті", де буде проходити демонстрація процесу друкування виборчих бюлетенів для голосування в день чергових виборів президента України.