Мей попросить ЄС про перенесення дати Brexit

Середа, 20 березня 2019, 02:03

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза ​​Мей попросить Євросоюз перенести Brexit на 30 червня.

Про це з посиланням на джерела в уряді пише BBC.

Мей досі сподівається, що парламент схвалить угоду про вихід з ЄС, але навіть якщо це станеться, країні буде потрібне коротке продовження термінів для прийняття необхідних законів.

За даними джерел, Мей планує попросити ЄС погодитися відкласти вихід Великої Британії до 30 червня, але з можливістю більш тривалої затримки.

Будь-яке зміщення термінів має бути погоджене всіма 27 державами-членами ЄС, і Мей відправиться в Брюссель у четвер, щоб обговорити варіанти з іншими лідерами.

При цьому одне з джерел повідомило, що затримка може затягнутися до 2 років. У той же час парламентер щодо Brexit з боку ЄС Мішель Барньє заявив, що ЄС не погодиться на відстрочку без "конкретного плану" дій Великої Британії на цей термін.

Нагадаємо:

  • Головний парламентер Європейського союзу по Brexit Мішель Барньє заявив, що продовження переговорів про Brexit після дедлайну 29 березня, коли Британія за планом повинна вийти з ЄС, матиме сенс тільки в тому випадку, якщо збільшить шанси на ратифікацію Лондоном вже узгодженої угоди з Брюсселем.
  • Минулого тижня британські депутати знову відхилили угоду Терези Мей, а потім підтримали виключення можливості Brexit без угоди. Вони також проголосували за продовження процесу виходу країни з ЄС. powered by lun.ua