РосЗМІ: 50 тисяч судових рішень в РФ збігаються майже дослівно

Середа, 20 березня 2019, 09:39

Дата-відділ і волонтери "Нової газети" проаналізували вироки районних судів в Росії за рік і  знайшли 50 тисяч судових рішень, які збігаються майже дослівно.

Про це йдеться в публікації "Нової газети".

Відзначається, що оскільки будь-який злочин має риси типові та унікальні, то немає нічого дивного в тому, що для опису крадіжки, побоїв або вбивства судді використовують стандартні конструкції.

При цьому журналісти підкреслюють, що весь текст одного судового рішення не може збігатися з іншим, якщо мова йде про різних людей і обставин.

Зокрема вказуэться, що "копіпаст" зустрічався в справі Олексія Навального, а самий показовий в обвинувальному висновку саратовського підприємця Сергія Белостропова, де в вирок потрапили 3575 з 3648 сторінок чужого обвинувального висновку.

Повідомляється, що автори публікації проаналізували всі кримінальні вироки російських районних судів за 2017 і 2018 роки, доступні на сайтах судів в домені sudrf.ru.

"Серед 780 тисяч судових актів знайшли 50 тисяч таких, які мають більше 80% збігів хоча б ще з одним рішенням. При цьому ми порівнювали тільки тексти судових актів, написаних одним і тим же суддею", - сказано в розслідуванні.

 

Відзначається, що юридичної з точки зору в дослівному збігу вироків немає нічого незаконного і навіть якщо довести, що суддя скопіював текст з іншого рішення, а не випадково написав схожий, суддя залишається в своєму праві, якщо обставини справи дійсно щільно збігаються.

При цьому журналісти підкреслюють, що для простих громадян важливо, щоб текст рішення не був скопійований.

 

"Чому це важливо для нас - простих громадян? Коли слідчий або суддя починає копіювати тексти, у нього виникає гігантський спокуса ще більше спростити собі роботу: знехтувати якимись особливостями справи або підсудного заради того, щоб краще вкластися в шаблон", - йдеться в публікації.

Автори додають, що менш індивідуальний вирок - завжди менш точний, а менш точний - завжди менш справедливий.

За даними видання в 2016 році пленум Верховного суду РФ заборонив "списувати" вироки з обвинувальних висновків, але це не завадило суддям в РФ продовжувати копіювати судові рішення.



powered by lun.ua