США стурбовані акцією націоналістів "проти Свинарчуків" у центрі Києва

Четвер, 21 березня 2019, 16:55

Посольство Сполучених Штатів Америки опублікувало попередження у зв’язку із мітингом, який має провести націоналістичне угруповання у суботу в центрі Києва.

Про йдеться в повідомленні посольства США в Україні.

"23 березня, українська націоналістична група планує провести демонстрацію на площі Майдан Незалежності, недалеко від центру міста. Ця група пов'язана з насильством і громадськими заворушеннями, включаючи зіткнення з поліцією", - вважають у відомстві.

У посольстві закликали в суботу уникати натовпу та демонстрацій, очікувати більшої кількості поліції по місту та перекриття вулиць.

Також у США просять дотримуватися інструкцій правоохоронців та відстежувати оновлення медіа.

"Національний корпус" анонсував 23 березня у Києві черговий всеукраїнський протест з вимогою від влади покарати "Свинарчуків-Гладковських".

 

Водночас націоналісти стверджують, що акція буде мирною та відбуватиметься без партійної символіки та прапорів.

Читайте також: Ігри патріотами: Як "Нацкорпус" і Аваков заганяють Порошенка

Нагадаємо: 

  • 16 березня у центрі Києва учасники акції, організованої "Нацкорпусом" з вимогою покарати винних у розкраданнях в оборонному комплексі, рушили з Майдану Незалежності до адміністрації президента через Європейську площу.
  • Під час акції учасники скандували "Свинарчуків за ґрати!" та закидали АП з імпровізованої рогатки іграшковими свинями.
  • 9 березня представники "Нацкорпусу" влаштували у Києві першу акцію з вимогою покарати причетних до розкрадань в "Укроборонпромі", у яких звинувачують оточення президента України, зокрема Олега та Ігоря Гладковських (колишнє прізвище Свинарчук).
  • Відтоді протести і акції проходили у різних містах України.
  • Сутички також траплялися у містах, де перебував президент Петро Порошенко, активісти намагалися прорватися до нього під час його виступу.
  • Зокрема, 19 березня перед зустріччю Порошенка із виборцями в Івано-Франківську стались сутички між представниками "Національних дружин" і "Національного корпусу" з правоохоронцями.
  • До цього аналогічні сутички 9, 10 і 16 березня відбувались біля Адміністрації президента, у центрі Києва, у Полтаві та Черкасах.

Українська правда