Facebook зберігав сотні мільйонів паролів у відкритому вигляді

2543 перегляди
П'ятниця, 22 березня 2019, 09:55

Соціальна мережа Facebook через помилку зберігала сотні мільйонів паролів від акаунтів своїх користувачів у plain text, тобто незашифрованими.

21 березня компанія підтвердила, що виявила це в січні і вже усунула проблему.

Першим про проблему повідомив Брайан Кребс, журналіст, який спеціалізується на комп'ютерній безпеці, пише AIN.ua

Фактично, паролі зберігалися незашифрованими, у відкритому вигляді і були доступні для перегляду співробітникам Facebook (до 20 000 осіб).

"Паролі ніколи не було видно комусь за межами компанії і ми не знайшли свідчення, що хтось всередині отримував до них несанкціонований доcтуп", – повідомили в соцмережі.

У компанії запевнили, що повідомлять про проблему сотні мільйонам користувачів Facebook Lite, десяткам мільйонів користувачів Facebook і десяткам тисяч користувачів Instagram.

За даними Кребса, в результаті помилки могли бути видимими від 200 до 600 млн паролів від сервісів соцмережі.

Посилаючись на власні джерела, він стверджує, що приблизно 2000 інженерів і розробників мережі встигли виконати приблизно 9 млн внутрішніх запитів на дані, які включали в себе паролі у plain text.

За даними джерела Motherboard, це могла спричинити ненавмисна технічна помилка.

Раніше стало відомо, що Facebook укладала партнерства з понад 150 великими компаніями, яким давала доступ до прихованої інформації своєї аудиторії.

Наприклад, компанія дозволила пошуковику Bing бачити імена всіх друзів користувачів без їхньої згоди; Netflix і Spotify – читати особисті листування; Sony, Amazon і Microsoft – отримувати контактні дані користувачів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua