Петиція про скасування Brexit набрала більше 5 млн підписів

Понеділок, 25 березня 2019, 06:46

Петиція з проханням до британського уряду скасувати дію статті 50 та переглянути плани щодо виходу з Європейського Союзу набрала більше 5 млн підписів після масової демонстрації в Лондоні в суботу.

Про це пише The Guardian.

Станом на 11 годину вечора неділі петицію підписали вже 5,3 млн. осіб, що зробило її найбільш популярною з представлених на веб-сайті парламенту.

Перед цим найбільшу загальну кількість підписів (4 150 260) зібрала петиція 2016 року, що закликає до повторного референдуму по Brexit.

Кількість підписів під петицією продовжила рости після суботнього маршу в Лондоні, в якому, за твердженням організаторів, брало участь більше мільйона людей.

Автор петиції Маргарет Георгіаду раніше заявила, що їй погрожували вбивством. Георгіаду написала в твіттері, що в п'ятницю ввечері вона отримала три таких погрози по телефону

Вона також сказала, що видалила свій обліковий запис в Facebook після отримання "потоку образ".

Навколо петиції з'явилися конспірологічні теорії. Дехто каже, що збої на сайті, які виникли після публікації звернення, були здійснені навмисно для протидії подальшим підписам. Інші стверджують, що якась частина підписів з'явилася із зарубіжних IP-адрес, в тому числі з Північної Кореї, що, мовляв, означає, що петицію підписували боти.

Насправді 96% підписів під зверненням з'явилися у Великій Британії.

Нагадуємо:

  • ЄС погодився перенести вихід Британії на 22 травня, якщо британський парламент наступного тижня проголосує за угоду про Brexit.
  • Якщо ж Палата громад не зможе проголосувати або втретє відхилить угоду, Британія отримає час до 12 квітня, щоби обрати, як вона діятиме далі.

Детальніше про наявні варіанти читайте у статті "Відкладений жорсткий Brexit: як і коли Британія виходитиме зі складу ЄС".powered by lun.ua