"Гусь" покаже, як проголосувати на виборах

Понеділок, 25 березня 2019, 16:57

Міністерство юстиції в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту підготувало відеоролики "Гусь йде на вибори", у яких роз'яснюються права громадян під час виборів.

Про це розповів 25 березня міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє "Укрінформ".

 

За його словами, Міністерство юстиції підготувало 4 відеоролики з інтернет-персонажем "Гусем", орієнтованих на молодь, яка більше сприймає інформацію через соціальні мережі, інтернет.

"Основним героєм є загальноулюблений українських персонаж "Гусь", який роз'яснює, як скористатися своїм правом голосу, як піти на виборчу дільницю, перевірити, чи ти є в списках виборців, яким чином проконтролювати законність волевиявлення і зафіксувати факти порушень", – розповів Петренко.

Міністр нагадав, що з 23 березня в українців, згідно з законом, з'явилося право перевірити себе в списках виборців безпосередньо на виборчих дільницях.

"І 25 березня, якщо ви зафіксували, що вас немає у списку виборців, ви маєте можливість оперативно виправити цю ситуацію безпосередньо в центрах державного реєстру. Сьогодні є той день, коли ви можете скористатися своїм правом і змінити свою виборчу адресу за власною заявою", – додав він.

"Ми вибрали для проекту Гуся, тому що він вже впізнаваний, його вже знають, середнє охоплення одного посту "Гуся" - від 2 млн людей", – пояснила ілюстраторка, дизайнер та автор цього персонажа Надія Кушнір.

 

Відеоролики будуть розповсюджуватися через соцмережі та ЗМІ, а також через територіальні управління юстиції та бюро та центри системи безоплатної правової допомоги. Крім цього, очікується, що ролики будуть траснлюватися у громадському транспорті.