"Суддя Майдану" всього за 2 місяці зумів "відростити" доброчесність – ГРД

5787 переглядів
Понеділок, 25 березня 2019, 17:21

Суддя Святошинського райсуду Києва Тарас Заєць 18 січня провалив тест на доброчесність, коли хотів влаштуватися на роботу в Антикорупційний суд, а вже 20 березня цей показник у нього виявився в нормі.

Про це пише у Facebook Громадська рада доброчесності.

"18 січня нинішнього року Заєць вилетів із конкурсу до Вищого антикорупційного суду. Громадська рада міжнародних експертів визначила, що він не гідний здійснювати правосуддя", - йдеться в повідомленні.

У раді назвали причини, з яких суддя не пройшов відбір:

  • в часи Революції гідності Заєць ухвалював проти учасника акцій протесту свавільні рішення, обумовлені політичними мотивами;
  • приховав цей факт у своїй декларації доброчесності за 2016 рік;
  • вартість набутого ним та його родичами майна значно перевищує задекларовані доходи.

Зокрема, міжнародні експерти підрахували, що суддя та його батьки не змогли би придбати столичну квартиру вартістю 140 тисяч доларів, а також автомобіль бізнес-класу за 90 тисяч. Таким чином, вони встановили істотну невідповідність доходів судді та його родини їхнім статкам.

"Утім, його доброчесність різко виросла вже за два місяці - під час проходження кваліфікаційного оцінювання", - зазначають у ГРД.

За даними експертів, 20 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала його доброчесним. "Суддя Майдану" успішно атестувався і судитиме безстроково.

У Раді доброчесності також надали інформацію з бази даних "Суддівська кров". Згідно з нею, Заєць є представником суддівської династії і має впливових родичів. Його мати до судової реформи була суддею Вищого адміністративного суду, а дружина працювала у секретаріаті Вищої ради правосуддя. Рідний дядько Зайця і дотепер є суддею Київського окружного адміністративного суду.

 
Тарас Заєць

Нагадаємо:

  • 18 січня 2019 року Громадська рада міжнародних експертів та Вища кваліфікаційна комісія суддів виключили з конкурсу 8 кандидатів на посаду судді Вищого антикорупційного суду. Серед них був і суддя Тарас Заєць.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua