Рішення Трампа щодо Голанських висот: Сирія ініціює засідання РБ ООН

Середа, 27 березня 2019, 02:53

Делегація Сирії в ООН звернулась з офіційним запитом до Ради Безпеки щодо скликання позачергового засідання, щоб розглянути визнання Сполученими Штатами суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами.

Про це повідомляє AFP з посиланням на офіційний лист, з яким ознайомилось агентство.

"Сирія у вівторок звернулась до Радбезу ООН з проханням провести термінове засідання з приводу рішення США щодо Голанських висот", - йдеться у повідомленні.

"П'ять європейських країн з місцями в Радбезі ООН раніше засудили рішення Трампа і висловили занепокоєння, що такі дії США матимуть широкі наслідки на Близькому Сході.

Двоє з найближчих союзників Вашингтона - Велика Британія і Франція - приєдналися до Бельгії, ФРН та Польщі у заяві, що європейська позиція не змінилася, і що Голан залишається окупованою Ізраїлем територією Сирії, відповідно до резолюції ООН.

Нагадаємо:

  • 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.
  • 21 березня президент США Дональд Трамп написав у Twitter, що Сполученим Штатам слід визнати повний суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.
  • У ЄС заявили, що й далі вважають цю територію окупованою. 
  • У Росії виступили проти визнання США Голанських висот. На думку глави російського МЗС, така політика суперечить міжнародному праву і "погіршує становище на всьому Близькому Сході". Крім того, РФ звинуватила США в подвійних стандартах щодо визнання Голанських висот і невизнання анексії Криму.
  • У відповідь, глава Держдепартаменту Майкл Помпео заявив, що наміри США визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами в той час, як за анексію Криму введені санкції проти Росії, не є політикою подвійних стандартів.
  • Організація Об'єднаних Націй продовжить політику невизнання суверенітетуІзраїлю над Голанськими висотами попри політичну декларацію, яку підписав Трамп.
  • Голанські висоти, у минулому частина Сирії, були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: