Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Помпео: визнання Голанських висот частиною Ізраїлю сприяє мирному процесу

Четвер, 28 березня 2019, 03:53

Рішення адміністрації Трампа визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами допоможе вирішити ізраїльсько-палестинський конфлікт шляхом усунення невизначеності.

Про це заявив держсекретар США Майк Помпео, пише Reuters.

"Ми вважаємо, що це збільшує ймовірність того, що ми отримаємо рішення конфлікту між Ізраїлем і палестинцями", - заявив Помпео на слуханнях в Конгресі.

"Ми думаємо, що це говорить з ясністю, яка прибирає будь-яку невпевненість в тому, як ми будемо діяти", - сказав він.

Читайте детальніше: "США узаконили анексію: чому з'явилося рішення Трампа та що воно означає для Криму".

Нагадаємо:

  • 25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над спірною територією Голанських висот.
  • 21 березня президент США Дональд Трамп написав у Twitter, що Сполученим Штатам слід визнати повний суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами.
  • У ЄС заявили, що й далі вважають цю територію окупованою. 
  • У Росії виступили проти визнання США Голанських висот. На думку глави російського МЗС, така політика суперечить міжнародному праву і "погіршує становище на всьому Близькому Сході". Крім того, РФ звинуватила США в подвійних стандартах щодо визнання Голанських висот і невизнання анексії Криму.
  • У відповідь, глава Держдепартаменту Майкл Помпео заявив, що наміри США визнати суверенітет Ізраїлю над Голанськими висотами в той час, як за анексію Криму введені санкції проти Росії, не є політикою подвійних стандартів.
  • Україна у питанні Голанських висот керується статутом ООН та рішеннями Радбезу ООН, останнє з яких визначає цю територію окупованою Ізраїлем.
  • Організація Об'єднаних Націй продовжить політику невизнання суверенітетуІзраїлю над Голанськими висотами попри політичну декларацію, яку підписав Трамп.
  • Голанські висоти, у минулому частина Сирії, були захоплені Ізраїлем в 1967 році в ході Шестиденної війни. Анексія Голанських висот не визнана ні світовим співтовариством, ані Радою Безпеки ООН.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: