Тимошенко з Порошенком наблизились до Зеленського – опитування "Рейтингу"

Четвер, 28 березня 2019, 12:33

Відрив Володимира Зеленського від Петра Порошенка і Юлії Тимошенко в президентських перегонах трохи скоротився.

Про це свідчать останні результати опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 22-27 березня.

Соціологи встановили, що Зеленський залишається лідером президентського рейтингу, його підтримують 26,6% тих, хто визначився та має намір голосувати. Другу позицію ділять Петро Порошенко та Юлія Тимошенко, яких готові підтримати по 17% виборців.

Нагадаємо, що, згідно з минулим опитуванням "Рейтингу", яке він проводив разом з КМІС і "Центром Разумкова", Зеленський набирав 27,7% голосів тих, хто визначився з вибором та мають намір взяти участь у голосуванні, бажання проголосувати за чинного президента тоді висловили 16,4%, за лідерку "Батьківщини" готові були віддати голос 16,6%.

Повертаючись до останнього дослідження, за Анатолія Гриценка готові віддати свої голоси 9,8%, Юрія Бойка – 9,5%, Олега Ляшка – 5,4%, Олександра Вілкула – 4%, Ігоря Смешка – 3,5%, Романа Кошулинського – 1,9%.

 

За даними опитування, Зеленський має найміцніші електоральні позиції у південно-східних областях та в центрі країни, Тимошенко та Порошенко – в центрі та на заході, Гриценко – на заході, а Бойко та Вілкул – на сході та півдні країни.

При цьому, Зеленський є лідером електоральних симпатій в містах, Тимошенко – в селах. Зеленський є лідером симпатій серед молоді і людей середнього віку, Тимошенко – серед старших виборців, Порошенко має найвищі позиції серед виборців середнього віку.

Якщо Зеленського та Гриценка відносно більше підтримують чоловіки, то Тимошенко – жінки, а Порошенка однаково підтримують як чоловіки, так і жінки.

 

Як з'ясували соціологи, кожен шостий (близько 17%) ще не визначився з вибором кандидата. Важливо, що найбільше таких серед найбідніших виборців, мешканців Центральної та Західної України, серед жінок, людей середнього віку, україномовних.

Повністю впевнені у виборі кандидата і обов’язково прийдуть і проголосують за нього 58%, водночас чверть – не впевнені у своєму виборі, але думають, що все одно підуть голосувати.

Згідно з дослідженням, лідерами "другого вибору" (за кого проголосуєте, якщо ваш кандидат не буде брати участі у виборах) є Зеленський (8,1%), Гриценко (7,3%) та Тимошенко (6%). Майже 5% виборців підтримали б Вілкула, за умови, що їх кандидат не братиме участі, по 3% підтримали б Бойка, Порошенка, Смешка та Ляшка.

Виборці Зеленського з усіх інших кандидатів допускають ймовірність підтримки хіба Тимошенко, водночас половина не обрали б жодного іншого кандидата. Виборці Гриценка допускають ймовірність підтримки Зеленського, Порошенка та Смешка. Виборці Тимошенко – Зеленського, Гриценка та Ляшка.

Виборці Вілкула підтримали б Бойка, а виборці Бойка – Вілкула (електорати останніх перетинаються майже наполовину).

У Порошенка найбільш стійкі виборці – більшість не виберуть жодного іншого кандидата і допускають незначні перетоки хіба до Гриценка. Прихильники Смешка допускають ймовірність підтримки Гриценка та Зеленського, Ляшка –  Тимошенко, Гриценка, Зеленського, виборці Кошулинського – Гриценка та Порошенка.

 

Опитування також показало, що майже 41% українців вважають, що до другого туру виборів президента вийде Зеленський, 38% – Тимошенко, 37% – Порошенко. У вихід до другого туру Бойка та Гриценка вірять по 6% виборців.

При цьому у вихід до другого туру Порошенка відносно більше вірять на заході країни, у вихід Тимошенко – в центрі, Зеленського – на півдні та сході країни. Найменш впевнені щодо учасників другого туру виборці Західної України.

В опитування взяли участь 3000 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.

Українська правда


powered by lun.ua