США витратили понад $ 1,3 млрд на зміцнення обороноздатності України

П'ятниця, 29 березня 2019, 09:17

Прес-секретар Пентагону Ерік Пахон заявив, що з 2014 року США виділили Україні більше $ 1,3 млрд на зміцнення обороноздатності і поліпшення взаємодії з НАТО.

Про він сказав в інтерв'ю російському виданню "Известия".

"Наша політика в питанні майбутнього розширення НАТО полягає в тому, що двері відкриті. Ми вітаємо прагнення України до членства в НАТО і рішуче підтримуємо право цієї країни вільно вибирати своє майбутнє і політичний курс без зовнішнього втручання", - пояснив Пахон.

"З 2014 року Сполучені Штати виділили понад $1,3 млрд в області безпеки для зміцнення обороноздатності українських сил і підвищення оперативної сумісності з НАТО. Сполучені Штати як і раніше висловлюють повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України", - додав він.

За його словами, Вашингтон підтримує прагнення Києва приєднатися до альянсу, проте важливою перешкодою на цьому шляху залишається вирішення територіальних питань, включаючи "кримську проблему".

Нагадаємо:

  • У проекті оборонного бюджету США на 2020 рік передбачається надання Україні 250 млн доларів на цілі посилення безпеки і оборони в рамках програми "Ініціатива допомоги Україні в сфері безпеки".
  • У порівнянні з бюджетним запитом на 2019 рік пропонована сума допомоги Україні збільшена на 50 млн доларів.powered by lun.ua