У Раді вже 6 законопроектів про незаконне збагачення

Середа, 6 березня 2019, 16:51

У Верховній Раді станом на 6 березня зареєстровано 6 законопроектів про впровадження покарання для чиновників за незаконне збагачення.

Про це свідчить інформація на сайті Верховної Ради.

Так, 28 лютого законопроект лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко зареєстровано під номером 10103.

Президентський законопроект, внесений також 28 лютого, має номер 10110.

Решта законопроектів є альтернативними до президентського. Їх автори: нардеп Сергій Каплін (10110-1), нардепи Віктор Чумак і Наталія Новак (10110-2), нардеп Мустафа Найєм (10110-3), нардеп Юрій Дерев'янко (10110-4).    

Читайте також: Закриття 65 справ НАБУ і втрата траншу МВФ: наслідки рішення Конституційного суду

Більше про Конституційний суд читайте: Хто намагається встановити контроль над Конституцією

Нагадаємо:

  • 26 лютого Конституційний суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення.
  • Суд вирішив, що положення статті не відповідають принципам верховенства права та презумпції невинуватості. Зокрема, стаття про незаконне збагачення нібито зобов’язує самого підозрюваного довести законність його статків.
  • Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили у 2015 році. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації, а також одним із зобов’язань України перед МВФ, закріпленим меморандумом.
  • Підозри за цією статтею повідомили екс-виконувачу обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирославу Продану, міністру інфраструктури Володимиру Омеляну, екс-чиновнику Генпрокуратури Дмитру Сусу, екс-військовому прокурору сил АТО Костянтину Кулику.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.