Офіційно: УГКЦ заявила, що її богослужіння у Святій Софії не буде

Субота, 9 березня 2019, 12:56
Офіційно: УГКЦ заявила, що її богослужіння у Святій Софії не буде

Богослужіння Української Греко-Католицької Церкви у соборі Святої Софії в Києві, яке було заплановане на 7 квітня, не відбудеться.

Про це повідомили у прес-службі УГКЦ. 

Як зазначено у повідомленні, 7 березня відбулася зустріч глави УГКЦ блаженнішого Святослава з предстоятелем Православної Церкви України блаженнішим Епіфанієм.

"Під час зустрічі предстоятелів Церков було повідомлено про те, що Софійський собор буде найближчим часом недоступний для богослужінь жодної із церков, оскільки у ньому розпочинаються реставраційні роботи. У зв’язку з цим змушені констатувати, що богослужіння нашої церкви 7 квітня у Святій Софії не відбудеться", - зазначили в УГКЦ. 

"... Бажаючи молитися у цьому храмі, ми хотіли засвідчити нашу церковну спорідненість з нашими православними братами. Цей рух є рухом ... до відновлення єдності колись єдиної, а нині ще поділеної Київської Церкви. Було зазначено, що наші Церкви є щойно на початку цього спільного шляху.  ... Поки цієї єдності ще немає, жодна із Церков-спадкоємниць цієї Церкви не може одноосібно посідати старовинний собор Софії Київської. Він має радше бути місце зустрічі нащадків софійної Київської Церкви, бути закликом і надією на наше поєднання у Христі", - зазначив Блаженніший Святослав. 

Читайте також: 

Серце України, або Як Софійський собор став головним храмом країни 

Автокефалія Православної Церкви України: як це було

Нагадаємо:

  • 7 квітня УГКЦ планувала провести у Софійському соборі у Києві літургію, однак колишній предстоятель УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до глави УГКЦ Святослава з закликом відмовитися від цього наміру. 
  • За словами Філарета, "це (літургія у Софії - ред.) незвичайне явище, бо УГКЦ ніколи не звершувала літургію в центрі українського православ’я" і це може викликати "спротив з боку православних українців".
  • У Мінкульті заявили, що не надавали УГКЦ жодного дозволу на богослужіння у Софійському соборі.  
  • У свою чергу в УГКЦ заявили, що наразі остаточно не вирішили, чи проводити богослужіння у Софійському соборі.
  • Предстоятель Православної церкви України Епіфаній заявив, що готується до зустрічі із главою Української греко-католицької церкви Святославом, щоб вирішити питання служіння у Софії Київській.
  • 8 березня у Мінкультури повідомили, що 18 березня у Софійському соборі продовжиться комплекс ремонтно-реставраційних робіт. 

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування