Порошенко висловився за закон про імпічмент

Вівторок, 9 квітня 2019, 07:05

Президент України Петро Порошенко заявив, що закон про імпічмент потрібний і він готовий до обговорень для напрацювання збалансованого документа.

Про це Порошенко говорив в ефірі програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

"Я твердо переконаний, що закон про імпічмент потрібний. Так само як і закон про тимчасові слідчі комісії. Я абсолютно впевнений в тому, що в парламенті має відбутися дискусія з цього приводу і цей закон треба приймати як відповідальність президента у випадку порушення ним Конституції, скоєння злочину. Я готовий делегувати своїх представників і обговорити та приймати вже збалансовану  компромісну версію", - сказав він.

Порошенко додав, що за 23 роки, з моменту прийняття Конституції України, він є першим президентом, який готовий говорити про імпічмент.

Нагадуємо:

  • 31 жовтня 2017 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект "Про президента України та порядок припинення його повноважень", його автор позафракційний народний депутат Юрій Дерев’янко.
  • В листопаді у Києві за ініціативи екс-президента Грузії та екс-глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі проходили "Марші за імпічмент". Учасники маршу заявили про вимогу ухвалити закон про імпічмент до 3 грудня.
  • Між тим, правозахисники ж помітили, що у пропонованому проекті закону про імпічмент є норми, які можуть спричинити постійне зловживання цією процедурою та використання її виключно як інструменту політичної боротьби та політичного піару.