США направили ще один військовий корабель в Перську затоку

Субота, 11 травня 2019, 03:25

США відправили другий військовий корабель на Близький Схід, на додаток до авіаносця, що вже перебуває там.

Про це пише BBC.

Корабель USS Arlington, який може перевозити машини-амфібії і літаки, приєднається до USS Abraham Lincoln в Перській затоці. Також туди відправляється і система протиракетної оборони Patriot.

За словами офіційних осіб, бомбардувальники B-52 також прибули на американську базу в Катарі.

У Пентагоні заявляють, що Іран може готувати операції проти американських військ.

США не повідомили подробиці про характер загрози, а Іран назвав її нісенітницею. Тегеран заявив, що військове розгортання - це "психологічна війна", спрямована на залякування країни.

Пентагон заявив, що США не прагнуть конфлікту з Іраном, але Вашингтон "готовий захищати сили і інтереси США в регіоні".

"Міністерство оборони продовжує уважно стежити за діяльністю іранського режиму", - йдеться в заяві.

Там додали, що система "Патріот" направляється у регіон для протидії будь-якій можливій атаці.

Нагадаємо:

  • 8 травня іранський уряд оголосив, що припиняє дотримуватися частини обмежень щодо своєї ядерної програми, і пригрозив посилити ядерну діяльність, якщо країни-учасниці ядерної угоди не захистять Тегеран від санкцій США.
  • Як відомо, минулоріч Дональд Трамп оголосив про вихід США зі спільної угоди, укладеної 2015 року між Іраном, Сполученими Штатами, Росією, Китаєм, Великою Британією, Францією і Німеччиною. Угода передбачає, зокрема, виконання Тегераном низки кроків щодо обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій.
  • Франція, Велика Британія і Німеччина, європейські країни, які підписали ядерну угоду, кажуть, що роблять все можливе, щоб підтримати Іран, об'єднуючи ініціативи, щоб допомогти економіці країни, незважаючи на жорсткі санкції США.powered by lun.ua