У Чехії на масштабній акції протесту вимагали відставки прем'єра

2449 переглядів
Неділя, 23 червня 2019, 23:20

У Празі на масштабній демонстрації, участь в якій взяли понад 250 тис. осіб,  вимагали відставки прем'єр-міністра Чехії Андрія Бабіша.

Як повідомляє "Радіо Прага", акцію було організовано товариством "Мільйон миттєвостей".

У районі проведення демонстрації через велику кількість учасників було перекрито автомобільний і трамвайний рух, періодично закривалися найближчі станції метро - Влтавська та Градчанська, поїзди їх проїжджали без зупинки.

Деякі протестувальники тримали у руках прапори ЄС та Чеської Республіки, інші - транспаранти з гаслами, які критикують прем'єра і президента Чехії - Мілоша Земана.

Як повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на чеські ЗМІ, учасники демонстрації прибували до Праги на автобусах та потягах з усієї країни. 

За дотриманням порядку спостерігали поліцейські, спеціальний загін поліції з врегулювання конфліктів, а також рятувальні служби.

Про заворушення і зіткнення, а також про затриманих під час акції не повідомляється.

Приводом для масштабних протестів, які тривають у Чехії з квітня, стала кримінальна справа проти Бабіша за підозрою у шахрайстві з фондами ЄС.

Стверджується, що сімейна фірма Бабіша отримала гроші від ЄС з порушенням закону. Єврокомісія також звинуватила прем'єра Чехії у конфлікті інтересів під час отримання дотацій для його холдингу Agrofert.

Кількість учасників акцій протесту постійно зростає, однією з причин є призначення міністром юстиції прихильниці Бабіша Марії Бенешової. Противники прем'єра побоюються, що вона буде чинити тиск на слідство.

Андрій Бабіш заперечує свою провину і стверджує, що причин для масових демонстрацій немає.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua