Трамп навів три варіанти, як США може відреагувати на вторгнення Туреччини до Сирії

П'ятниця, 11 жовтня 2019, 03:41

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп заявив, що США мають три варіанти, як реагувати на вторгнення Туреччини до Сирії. 

Джерело: Reuters.

"У нас є один із трьох варіантів: відправити тисячі військовослужбовців і перемогти у військовому відношенні, завдати серйозного удару по Туреччині у фінансовому відношенні і з допомогою санкцій або стати посередником між Туреччиною і курдами", - заявив Трамп.

Він додав, що сумнівається, щоб американський народ, хотів військового втручання США в ситуацію в Сирії.

"Ми перемогли і залишили цей район, подивимося, що станеться. Ми можемо зробити щось дуже жорстке - санкції або інші фінансові заходи", - зазначив президент США.

Водночас у Держдепі уточнили, що Сполучені Штати запровадять санкції проти Туреччини у разі етнічних чисток і невибіркових ударів по цивільному населенню на півночі Сирії, однак поки прикладів такої поведінки з боку Анкари у Вашингтоні не зафіксували.

Передісторія: 

  • Туреччина оголосила, що цього тижня почне повітряну і наземну військову операцію в Сирії в регіоні, який здебільшого контролюється курдськими загонами YPG, яких Анкара вважає терористами і які є союзниками США.
  • Пізніше стало відомо, що військові США не братимуть участі у запланованому Туреччиною наступі у північній Сирії та залишають позиції біля турецького кордону.
  • Президент США Дональд Трамп пригрозив "повністю зруйнувати та знищити" економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважає "поза межами", після його рішення вивести американські сили з північного сходу Сирії.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.