США попередили Туреччину щодо санкцій через наступ в Сирії

Субота, 12 жовтня 2019, 01:02

Міністерство фінансів США оголосило про намір президента Трампа запровадити санкціі проти фізичних та юридичних осіб Туреччини, аби запобігти подальшому наступу на півночі Сирії.

Джерело: заява американського Мінфіну, передає Укрінформ

"З огляду на поточний військовий наступ Туреччини на північному сході Сирії, президент Дональд Трамп має намір підписати указ, спрямований на запобігання будь-яких подальших наступальних військових дій Туреччини на північному сході Сирії, включно, але не обмежуючись невибірковими ударами по мирних жителях, цивільній інфраструктурі, етнічних або релігійних меншинах або іншими діями, що підривають тривалу контртерористичну діяльність Сирійських демократичних сил",- зауважується в повідомленні. 

В Міністерстві фінансів США заявили, що президент має намір делегувати міністру фінансів, за погодженням з Білим домом та Держсекретарем, повноваження щодо накладення санкцій проти чиновників турецького уряду, причетних до порушень прав людини або до дій, що призводять до погіршення миру, безпеки й стабільності на північному сході Сирії. Указ також надаватиме повноваження для застосування повторних санкцій проти урядовців Туреччини.

"За наказом президента Трампа, ми переслідуватимемо конкретних чиновників чи відомства в разі потреби", - заявив у цьому зв’язку міністр фінансів Стівен Мнучин.

Нагадаємо:

  • 8 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав військову операцію проти курдських сил YPG (належать до SDF), що їх Туреччина вважає терористами.
  • Напад розпочався після того, як Трамп оголосив про припинення підтримки курдів."Наша місія – запобігти створенню коридору терору через наш південний кордон і принести мир у регіон", - наголосив Ердоган.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.