Найкраще українці ставляться до очільника країни-сусіда – опитування

Понеділок, 11 листопада 2019, 17:33

Серед лідерів інших країн найкраще українці ставляться до президента Білорусі Олександра Лукашенка, найгірше – до очільника Російської Федерації Володимира Путіна.

Джерело: результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг"

Деталі: Так 66% опитаних соціологами до Лукашенка ставляться позитивно, а 15% – негативно. На другому місці симпатій українців – канцлера Німеччини Ангела Меркель (позитивно ставляться 60% опитаних, негативно – 17%). До президента Польщі Анджея Дуди позитивно ставляться 48%, негативно – 9%, 18%  – не знають такого політика, 27% – вагалися з відповіддю.

 

Найгірше українці ставляться до президент Росії Володимир Путіна: 71% ставляться негативно, лише 15% – позитивно і ще 12% не змогли висловити свою думку.

Соціологи відзначають, що в динаміці за більш ніж останні півтори року практично не змінилося ставлення до Меркель, Путіна, Лукашенка, Макрона. Дещо покращилося до Дуди, погіршилося – до Дональда Трампа та Реджеп Таїп Ердогана. 

 
За 5 років Лукашенко демонструє незмінно високий результат
 

У регіональному розрізі спостерігаються деякі відмінності, зокрема на Півдні та Сході дещо краще ставляться до таких світових лідерів як Лукашенко, Ердоган, та особливо Путін. На Заході – до Дуди, Трюдо, Трампа.

У віковому розрізі Лукашенко користується помітно більшим рівнем підтримки серед найстарших. Натомість такі політики як Макрон, Джонсон та Трамп мають більше своїх симпатиків серед представників молодших вікових категорій. 

У майнових категоріях серед найменш забезпечених помітно більше прихильників Лукашенка та Путіна, найзаможніших – Дуди, Макрона, Трюдо, Джонсона, Трампа.

Також Лукашенко та Путін є явними лідерами підтримки серед тих, хто шкодує за розпадом Радянського Союзу.

Додатково: Дослідження проводилося з 29 жовтня по 4 листопада 2019 року. Методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face) було опитано 3000 респондентів від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.

Українська правда


powered by lun.ua