Зеленський незаконно виділив Богдану держохорону – ЗМІ

Понеділок, 18 листопада 2019, 21:57

Керівник Офіса президента Андрій Богдан отримав за розпорядженням президента Володимира Зеленського охоронців з Управління державної охорони, хоча посада голови ОП не входить до переліку чиновників, для яких держохорона передбачена законом.

Джерело: розслідування "Наших Грошей" на Bihus.Info

Деталі: Зеленський підписав документ, яким забезпечив Богдана держохороною, 26 червня. Охорона УДО оплачується за бюджетні кошти.

Журналіст-розслідувач Максим Опанасенко стверджує, що охоронці УДО для Богдана – пряме порушення закону.

Згідно з законом, державна охорона надається президенту, прем’єру, першому віце-прем’єру, керівництву парламенту, головам Конституційного та Верховного судів, міністру закордонних справ і генпрокурору.

Крім того, Офіс президента – не державний орган, а Богдан – не держслужбовець.

Після того як у голови ОП запитали, чому в нього державні охоронці і його машина - на "удошному" номері, Богдан прибрав номери УДО зі своєї Tesla.

Нагадаємо:

  • Журналісти також з'ясували, що голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький також незаконно отримав від президента Петра Порошенка державну охорону в 2016 році.
  • За даними журналістів, сам керівник САП повідомив їм, що звернувся до генпрокурора та Адміністрації президента з проханням про держохорону через спробу підпалу дверей його квартири.
  • 19 листопада 2016 року Порошенко підписав розпорядження про держохорону для Холодницького.
  • Водночас, посада, на яку за власним бажанням обирався Холодницький, не передбачає автоматичного забезпечення охороною коштом держбюджету, а в разі реальної загрози життю охороняти прокурора мала поліція.
  • 13 грудня 2018 року Рахункова палата на підставі аудиту вирішила, що УДО не має права охороняти Холодницького.