Визнання ПЦУ: РПЦ заявила про припинення спілкування з главою Грецької церкви

Субота, 2 листопада 2019, 21:51

Російська православна церква припинить євхаристійне спілкування з главою Елладської церкви 3 листопада.

Джерело: глава синодального Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Іларіон в ефірі телеканалу "Росія-24", повідомляє "Інтерфакс"

Деталі: В РПЦ заявили, що 29 жовтня архієпископ Афінський направив мирну грамоту главі ПЦУ, митрополиту Епіфанію, в якій заявив про офіційне визнання Православної церкви України.

Дослівно: "Це означає, що, коли патріарх (Московський і Всієї Русі) буде звершувати богослужіння, він не буде поминати Афінського архієпископа, як він вже не згадує Константинопольського патріарха. ... Це означає, що ми припиняємо євхаристійне спілкування з Афінським архієпископом", - заявив Іларіон.

За його словами, "це не означає, що РПЦ припиняє спілкування з усією Елладською церквою".

"Ми як і раніше будемо зберігати спілкування з усіма тими архієреями, які не визнають ПЦУ, а такі в Елладській церкві є", - заявив він і зазначив, що паломницькі служби РПЦ будуть рекомендувати не відвідувати її паломникам єпархії тих архієреїв Елладської церкви, які визнають ПЦУ.

Читайте також: 

Автокефалія Православної Церкви України: як це було

Нагадаємо, 

  • Собор ієрархів Грецької церкви 12 жовтня визнав автокефальну Православну Церкву України. 
  • Елладська церква стала першою після Вселенського Патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала ПЦУ та вступає з нею у євхаристійне  спілкування. 
  • Надзвичайний синод Російської православної церкви уповноважив главу РПЦ патріарха Кіріла не згадувати під час богослужінь предстоятеля Елладської православної церкви Ієроніма за те, що той визнав автокефалію Православної церкви України. 
  • Синод дійшов висновку, що Ієронім визнав незалежність ПЦУ, грунтуючись "на низці помилкових і хибних аргументів".
  • У ПЦУ заявили, що визнання її автокефалії на Соборі ієрархів Церкви Греції відбулося за всіма правилами.powered by lun.ua