СБУ затримала провокатора, який закликав до терактів у День Гідності

Середа, 20 листопада 2019, 12:38

СБУ повідомила про затримання чоловіка, який за завданням спецслужб РФ публічно закликав до вчинення терористичних актів у день Гідності та Свободи.

Джерело: пресслужба СБУ

Деталі: Згідно із повідомленням до терактів закликав мешканець міста Кам’янське. Він за завданням спецслужб РФ поширював у соціальних мережах публічні заклики до вчинення терористичних актів у день Гідності та Свободи.

Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що чоловік був залучений до співробітництва представником інформаційної групи "Сапфір", створеної ГУ Генштабу ЗС РФ.

На співпрацю він погодився із ідеологічних міркувань. За завданням кураторів провокатор від імені проукраїнського активіста зареєструвався у соцмережах. Напередодні Дня Гідності та Свободи провокатор почав розміщувати заклики до скоєння терористичних актів у найбільших містах України, зокрема Києві, Дніпрі, Харкові та Одесі.

СБУ зазначає, що, за задумом спецслужб РФ, дії провокатора мали створити інформаційний фон для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в країні напередодні та під час святкування. У разі здійснення будь-яких реальних провокацій або заворушень російські ЗМІ були готові поширити інформацію про їх організацію саме учасниками патріотичних організацій та рухів.

Слідчі провели обшук за адресою мешкання зловмисника та вилучили комп’ютерну техніку, на якій зберігаються докази, необхідні для досудового розслідування.

За скоєння злочину, передбаченого ст. 258-2 (публічні заклики до вчинення терористичного акту) Кримінального кодексу України, мешканцю Дніпропетровщини загрожує позбавлення волі на строк до п'яти років.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: