Курди ведуть бій з турками за місто на півночі Сирії

Неділя, 24 листопада 2019, 02:13

Бійці курдських воєнізованих формувань обороняють місто Айн-Ісса, яке прагнуть захопити солдати Туреччини.

Джерело: з посиланням на СДС передає "Интерфакс-Украина"

Дослівно: "Турецькі сили і численні їхні найманці вранці провели атаки із застосуванням танків і артилерії. Атаки проведені з різних напрямків з метою захопити Айн-Іссу. Угоду про припинення вогню ще раз було порушено ЗС Туреччини".

Деталі: У суботу ввечері в СДС повідомили, що зіткнення тривають біля міста "на кількох напрямках поблизу автотраси М4".

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня Туреччина розпочала військову операцію на території Сирії, спрямовану проти сирійських курдів. Туреччина має 911-кілометровий кордон із Сирією, і давно заявляє про загрозу з боку терористів на схід від Євфрату та утворення там "терористичного коридору".
  • Військові США не братимуть участі у запланованому Туреччиною наступі у північній Сирії та залишають позиції біля турецького кордону.
  • США зазнали різкої міжнародної критики через виведення своїх військ з північної Сирії, оскільки цими діями Вашингтон поставив під удар сирійських курдів, своїх багатолітніх союзників у боротьбі з "Ісламською державою".
  • Президент США Дональд Трамп пригрозив "повністю зруйнувати та знищити" економіку Туреччини, якщо та вчинить будь-які дії, які він вважає "поза межами", після його рішення вивести американські сили з північного сходу Сирії.
  • 9 жовтня Трамп заявив, що ухвалив рішення про передислокацію військових на півночі Сирії.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування