У Росії підтримали визнання людей "іноземними агентами"

Понеділок, 25 листопада 2019, 15:18

Верхня палата парламенту Росії схвалила законопроєкт, за яким "іноземними агентами" вважаються всі, хто поширює матеріали ЗМІ-іноагентів або бере участь у створенні таких матеріалів.

Нововведення почне діяти після підписання президентом.

Джерело: interfax.ru, законопроєкт на сайті Держдуми

Деталі: Вже місяць працює закон про визнання зарубіжних ЗМІ "іноземними агентами", за яким до списку "іноагентів" потрапили 10 видань. Серед них, зокрема, "Голос Америки", "Крим.Реалії", "Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода".

Зміни, схвалені 25 листопада Радою Федерації, розширюють діючий закон про ЗМІ.

Тепер "іноземним агентом" буде і фізична особа, яка, згідно з поясненням Держдуми, поширює інформацію ЗМІ-іноагентів, "а також отримує гроші або майно з-за кордону або від російських юридичних осіб, яких фінансує іноземне джерело".

Реєстр іноЗМІ веде Мін'юст Росії. Кого включати чи виключати з реєстру, вирішує Мін'юст за погодженням із Міністерством закордонних справ.

Держдума: "ЗМІ, визнані іноземними агентами, для роботи в Росії зобов'язані заснувати російську юрособу в статусі іноагента. Всі інформаційні матеріали мають містити позначку про те, що їх поширює іноЗМІ-іноагент. При цитуванні слід використовувати таке ж посилання. Якщо ресурс допустить порушення, він може бути заблокований".powered by lun.ua