У Путіна знову "викликають питання" права російськомовних

Вівторок, 10 грудня 2019, 00:25
У Путіна знову викликають питання права російськомовних

Президент Російської Федерації Володимир Путін після зустрічі в Нормандські форматі знову сказав про "порушення прав" російськомовного населення України.

Джерело: "Українська правда"

Пряма мова: "Ми звичайно хочемо, щоб російськомовне населення, і не тільки на Донбасі, по всій Україні, користувалося рівними, демократичними правами.

Хочу звернути вашу увагу на те, що російськомовними на Україні вважають себе 38% громадян країни. А з наступного року, як відомо, всі російські школи, так звані, переводяться на українську мову.

До речі кажучи, представники інших шкіл, наскільки мені відомо, угорський, румунський, польський – тільки з 2023 року. Неначе угорців в Україні більше, ніж російськомовних".

Деталі: За словами Путіна, це "викликає питання, на які ми відповідей не маємо".

Президент Росії додав, що сподівається на увагу "нормандської четвірки" до питання прав російського мовного населення України, як і до інших "ще не вирішених питань".

Читайте також: 5 нормандських зустрічей до Зеленського. Як Україна домовлялась про мир

"Вибори, Конституція та "представники Донбасу": на що погодиться Зеленський на саміті в Парижі"

 Не довіряти Путіну і не лишатись віч-на-віч. Поради Порошенка Зеленському на саміт у Парижі

Передісторія:

  • 9 грудня лідери Франції, Німеччини, України і Росії досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • Зокрема, згідно з домовленностям, передумови для проведення місцевих виборів у ОРДЛО мають бути створені протягом 4 місяців.

Соня Лукашова, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування