Новим громадянам України дозволять залишати старе громадянство – ДМС

Понеділок, 16 грудня 2019, 15:15

В Україні готується узаконення подвійного громадянства, свого роду "програма імміграції", націлена на наповнення країни людьми.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" заявив керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк.

За його словами, перший крок до цього вже зроблено – президентський законопроєкт №2590 подано на розгляд до Верховної ради.

"Цей документ, певно, ще має дискутуватися у парламенті, він може бути змінений. Не виключено, що будуть і додаткові проєкти з цього питання. Але вектор змін встановлений президентом", – зазначив він.

Україні потрібне "наповнення людьми для розбудови нашої країни", каже Соколюк.

"Зараз визначається, як саме буде оформлена нова процедура, але дещо вже зрозуміло. конституційна норма про "єдине громадянство" збережеться: вона означає, що ми і далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта", – зазначив він.

Водночас будуть деякі обмеження щодо країн міграційного ризику, до яких належить і держава-агресор, додав чиновник.

"Подвійне громадянство – це до певної міри програма імміграції в Україну. Ми втрачаємо населення, дуже багато втратили економічних мігрантів. А тому повинні запропонувати певним категоріям мігрантів: "Приїжджайте в Україну"... Але гасел "Приїжджайте!" недостатньо. Потрібна економічна програма, яка би їх заохочувала це зробити", – підкреслив керівник ДМС.

Передісторія

  • 13 грудня президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради проєкт закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства", що пропонує спростити отримання громадянства тим, хто воював за Україну чи втік із РФ.
  • Зокрема, проєкт закону пропонує, що подання декларації про відмову від іноземного громадянства буде достатньо для набуття громадянства України особам: які служили (служать) у ЗСУ, допомагали у забезпеченні нацбезпеки та оборони; які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань; які претендують на державну службу, на службу в органах місцевого самоврядування, на службу у правоохоронних органах тощо.
  • Також президент пропонує: розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням; скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства; переглянути підстави для втрати громадянства України тощо.powered by lun.ua