Разумков відповів спікеру Держдуми: Про розвал України можете тільки мріяти

Понеділок, 2 грудня 2019, 10:30

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков наголосив, що в Україні немає "малих народів", а влада працює над об’єднанням суспільства.

Джерело: Разумков на засіданні погоджувальної ради парламенту 2 грудня

Деталі: Коментуючи заяву спікера Держдуми РФ В’ячеслава Володіна щодо можливості втрати Україною кількох областей через "націоналізм та утиски малих народів", Разумков наголосив, що вона не може залишитись без реакції Верховної Ради. За словами спікера, дехто можу "мріяти" про розвал України, але парламент та інші органи влади будуть докладати максимум зусиль для консолідації українського суспільства.

Пряма мова: "Я хотів би зазначити, що в Україні немає ні малих, ні середніх, ні великих народів. В Україні є український народ. Так, він багатонаціональний, може розмовляти різними мовами. Але це єдиний народ і єдина держава. Якщо хтось сподівається, що будуть відвалюватися, відходити, втрачатися ще якісь території, то це лише мрії.

Ми як держава, як Верховна Рада будемо докладати максимум зусиль, щоб об’єднувати та консолідувати суспільство".

Що передувало: Спікер Держдуми Росії В’ячеслав Володін заявив, що через "націоналізм та утиски малих народів" зі складу України можуть вийти ряд областей. За словами Володіна, в Україні "постійно порушуються права нацменшин".

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба і заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у відповідь припустили, що Україна могла б прийняти пару областей РФ "для відновлення історичної справедливості, демократичного врядування, внедреніея європейських стандартів життя".

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков назвав Володіна "русским дураком".

Валентина Романенко, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування