США: у Зеленського "завернули" законопроєкт про СБУ, що суперечив рекомендаціям НАТО

Четвер, 26 грудня 2019, 16:38

Офіс президента України повернув на доопрацювання проєкт закону щодо реформування Служби безпеки.

Як повідомляє кореспондент "Європейської правди", про це заявив тимчасово повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор під час спілкування із журналістами в Києві.

"Нам дійсно повідомляли, що існує проєкт, і його передали до ОПУ, але наскільки я знаю, офіс президент повернув цей документ, пояснивши, що там не все добре. Це сталося, здається, пару тижнів тому", - сказав Тейлор.

Він додав, що зараз ведуться серйозні дискусії про те, як має проводитися реформа СБУ.

"Ми - і США, й інші партнери дали кілька рекомендацій про те, на чому має бути сконцентрована реформа – це контррозвідка та захист державної таємниці, а не економічні розслідування", - підкреслив дипломат.

Нагадаємо, в Єврокомісії заявили, що підготовлений українською владою проєкт реформи Служби безпеки України суперечить рекомендаціям західних партнерів.

Раніше у представництві Євросоюзу в Україні заявляли, що функції Служби безпеки України повинні бути обмежені контррозвідкою, контртероризмом і захистом державної таємниці.

Детальніше читайте у статті "Мінімум критики для команди Зеленського: як у ЄС оцінили реформи за нової влади".powered by lun.ua