У Києві з’явиться "кризова кімната" для жертв домашнього насильства

1396 переглядів
П'ятниця, 27 грудня 2019, 08:30

Київська влада планує навесні 2020 року відкрити "кризову кімнату", де жертви насильства зможуть перебувати до 10 днів.

Джерело: заступниця голови КМДА Марина Хонда, яку цитує офіційний портал столичної влади

Деталі: Зазначається, що контакт-центр 15-51 опитав 3500 громадян. Більшість із них чітко розуміє, що таке насильство в родині. Є чітке розуміння класифікації видів насильства. Але відсутнє розуміння – куди звертатися, якщо ти став жертвою домашнього насильства. Таких серед опитуваних виявилося понад 2800 осіб.

За словами чиновниці, постраждалі часто не хочуть звертатися до соціальних служб, оскільки потім можуть лишитися з агресором сам на сам. Щоб виправити цю ситуацію, міська влада планує навесні 2020 року відкрити "кризову кімнату".

Пряма мова: "Це "кімната" на випадок, коли поліція задокументувала факт насильства, але жертві потрібен час, щоб знайти всі документи та зорієнтуватися, що робити далі. Тож людина може 10 днів перебувати у такій "кризовій кімнаті", отримати первинну психологічну допомогу та пройти медичний огляд. Якщо у людини є родичі – з ними зв’язуються. Якщо геть немає куди йти, тоді збираються документи для поселення в притулок до вирішення питання".

Додатково: У Києві діє міський телефон довіри та протидії насильства 15-00 або 044-272-15-00.

Чому це важливо: За результатами дослідження ОБСЄ, 67% жінок в Україні зазнали насильства і тільки 17% знають куди звертатись.

Що передувало: У листопаді 2019 року в Києві було вперше засуджено чоловіка, який систематично знущався над дружиною, – до 3 місяців арешту.

Українська правда


powered by lun.ua