Авторка медіа-закону спростувала міфи навколо ініціативи

Неділя, 29 грудня 2019, 04:35

Народна депутатка, одна з авторів законопроєкту про медіа Євгенія Кравчук пояснила основні положення законодавчої ініціативи.

Джерело: Кравчук у Facebook

Пряма мова: "Не читав, але засуджую. Цього разу мова не про Пастернака, а про медіа-закон, який ми з колегами вчора зареєстрували у Верховній Раді – 2693. Це рамковий законопроект, який фактично кодифікує та осучаснить усе українське медійне законодавство, яке "застрягло" в кращому випадку у 2000-них роках."

Деталі: За словами Кравчук, одним із міфів є те, що закон змусить всіх отримувати ліцензії. Насправді ж ж ліцензуватися будуть лише мовники із радіочастотним ресурсом: FM-радіо та так зване T2.

Це створюється для того, "щоб глядачі та слухачі отримали найкращі пропозиції".

Наступним міфом є початок безконтрольних заборон на поширення онлайн-медіа, штрафи та репресії. 

Як стверджує нардепка, система санкцій, згідно закону, змінюється. Спочатку медіа отримає припис з вимогою усунути порушення. Надалі, якщо випадки порушень будуть повторюватись, буде застосовано штраф.  "Найбільш жорстка санкція застосовуватиметься виключно судом", – пояснила Кравчук. 

Окрім цього, авторка медіа-закону наголосила, що проєкт розроблявся Комітетом Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики. До обговорення також залучались медіа-експерти, представників профільних напрямів у міжнародних організація, журналісти "та всі, хто виявляв цікавість". 

За словами Кравчук, Закон "Про медіа" є окремим від законопроєкту "Про дезінформацію". Останнім займається Мінкульт. 

"Слуга народу" також наголосила на тому, що Законом "Про медіа" не передбачається політика "згортання захисту української мови". 

Що передувало: 28 грудня на сайті Верховної Ради опубліковали текст проєкту Закону "Про медіа", поданого нардепами від "Слуги народу".

Передісторія:

  • 27 грудня народні депутати від "Слуги народу" подали у Верховну Раду законопроєкт 2693 про діяльність медіа. Ініціатором законопроєкту є, зокрема, колишній гендиректор "1+1 Media" Олександр Ткаченко.
  • У кінці листопада Ткаченко презентував разом з Міністерством культури чернетку закону про медіа, в ній піднімалися питання реєстрації та оподаткування ЗМІ, питання незалежності редакції від власника ресурсу і врегулювання блогерів.

Українська правда


powered by lun.ua