WADA заборонило Росії брати участь в Олімпіадах і чемпіонатах світу 4 роки

35011 переглядів
Понеділок, 9 грудня 2019, 12:38

Всесвітнє антидопінгове агентство (WADA) схвалило рекомендацію свого Комітету з дотримання законодавства про заборону Росії брати участь у великих міжнародних змаганнях на чотири роки.

Джерело: DW із засідання Виконавчого комітету WADA в Лозанні

Деталі: Російським спортсменам забороняється участь у великих змаганнях, а чиновникам забороняється відвідувати такі змагання.

Росія також не матиме права приймати у себе або навіть подавати заявки на проведення великих заходів протягом того ж періоду часу.

Заборона означає, що Росія пропустить Олімпіаду наступного року у Токіо, а також Зимові ігри в Пекіні в 2022 році.

За російськими спортсменами, чистими від допінгу, залишається право брати участь у змаганнях під нейтральним прапором.

Цьому передувало: Рекомендація Комітету з розгляду питання про заборону Росії ґрунтувалася на висновку про те, що Москва сфальсифікувала дані про допінг із лабораторії Російського антидопінгового агентства (РУСАДА), яка була передана слідчим WADA у січні.

Міністр спорту Росії Павло Колобков пов'язував розбіжності в даних із технічними проблемами.

Передісторія:

  • 9 листопада 2015 року діяльність РУСАДА опинилася в центрі гучного допінгового скандалу.
  • 18 листопада 2015 року на підставі висновків звіту незалежної комісії WADA визнала діяльність РУСАДА не відповідає антидопінговим кодексом WADA.
  • 20 вересня 2018 року виконком WADA поновив РУСАДА у правах. Повне розкриття даних із московської лабораторії було ключовою умовою цього.
  • У липні 2019 року Всесвітнє антидопінгове агентство підозрювало 298 російських спортсменів у порушенні антидопінгових правил.
  • 25 листопада Комітет із відповідності Всесвітнього антидопінгового агентства запропонував відсторонити Росію від міжнародних турнірів на 4 роки.powered by lun.ua