"Президент" Абхазії пішов у відставку

Неділя, 12 січня 2020, 20:11

Так званий "президент Абхазії" Рауль Хаджимба прийняв рішення скласти свої повноваження.

Джерело: ТАСС, Інтерфакс

Деталі: Заяву Хаджимби про відставку зачитав присутнім біля державній дачі "президента" колишній "прем'єр-міністр" Абхазії, голова опозиційної партії "Єдина Абхазія" Сергій Шамба, пише ТАСС.

Дослівно заява: "Ставлю вас до відома, що я складаю повноваження президента в ім'я збереження стабільності в країні".

Деталі: У неділю біля будівлі державної дачі "президента" зібралися сотні прихильників опозиції. Слова Шамби про відставку Хаджмби присутні зустріли свистом, оплесками, стріляли в повітря, після чого стали розходитися.

Водночас сам Хаджимба підтвердив "Інтерфаксу", що підписав заяву про відставку.

Пряма мова Хаджимби: "Так, я пішов".

Деталі: Відповідаючи на питання, чи буде він брати участь у позачергових виборах "президента Абхазії", Хаджимба сказав: "Життя покаже".

Тим часом, Шамба повідомив "Інтерфаксу", що згідно з "Конституції Абхазії", у зв'язку зі складанням повноважень Хаджимбою обов'язки "глави республіки" повинен виконувати прем'єр-міністр. Посаду "прем'єра Абхазії" зараз займає Валерій Бганба.

Раніше в неділю ЦВК Абхазії призначила повторні вибори "президента" на 22 березня. ЦВК не погодилася з рішенням Верховного суду "республіки" про скасування результатів 2-го туру виборів, але змушена підкоритися йому.

Після цього Хаджимба заявив, що має намір оскаржити рішення про повторні вибори.

Однак увечері 12 січня до Абхазії прибув помічник президента Росії Владислав Сурков. Повідомлялося, що у нього запланована зустріч з Хаджимбою.

Що передувало: 9 січня прихильники опозиції спробували взяти штурмом будівлю "адміністрації президента" Рауля Хаджимби.

Також "парламент" самопроголошеної країни проголосував за відставку "президента".

Опозиціонери висловили незгоду з результатами президентських виборів, які пройшли влітку 2019 року. Тоді за Рауля Хаджимбу проголосували 47,39% виборців, а за його опонента Алхаса Квіцінія - 46,17%.

Опозиція оскаржила результати в суді, але в грудні Верховний суд відхилив позов.

Довідка: Після російсько-грузинської війни в 2008 році Росія та ще кілька країн визнали грузинські території Абхазію та Південну Осетію незалежними державами.

Грузинська влада та переважна кількість країн, в тому числі Україна, вважають їх окупованими територіями Грузії.

Українська правда
powered by lun.ua