Окупанти відпустили затриману кримськотатарську активістку

Вівторок, 14 січня 2020, 01:38

У окупованому Росією Криму співробітники ФСБ відпустили після повторного затримання кримську татарку, дочку засудженого у "справі Хізб ут-Тахрір" Мусліма Алієва, Гульсум Алієву. 

Джерело: "Крим.Реалії" з посиланням на слова Алієвої

Пряма мова: "Після того, як мене відпустили з РВВС, ми знову приїхали на адмінкордон і при повторному проходженні, мене знову затримали і провели в кімнату для допиту. Туди зайшли співробітники прикордонної служби (ФСБ РФ) і в досить різкій формі почали питати, ким мені доводиться Муслім Алієв. Вони запитали, чи знаю я, що він засуджений на 19 років і я відповіла, що, звичайно, знаю."

Деталі: За словами Алієвої, російські силовики запитували її, чи відвідувала вони суди у "справі Хізб ут-Тахрір" (справа, по якій на 19 років засуджений батько Гульсум – УП). На такі питання затримана відмовилась відповідати. 

Вона додала, що у Херсон, куди вона планувала їхати з півострова, вона так і не потрапила через погане самопочуття. 

Що передувало: 13 січня на адмінкордоні з окупованих Кримом російські силовики затримали активістку "Кримської солідарності" Гульсум Алієву.

"Кримська солідарність" нагадує, що в 2018 році щодо активістки Гульсум Алієвої порушували адміністративну справу за ст. 20.3.1 КпАП РФ (розпалювання ворожнечі і ненависті) і кримінальну справу за ст. 282 КК РФ. Однак пізніше обидві справи щодо дівчини були припинені.

Деякий час Гульсум Алієва перебувала в розшуку. Раніше це вже було причиною затримання на адмінкордоні. Алієва була внесена в розшук за ініціативою слідчого ФСБ Олександра Компанєйцева. Адвокат Алієвої вважає дії слідчого проявом особистої неприязні.

Незважаючи на припинення кримінального провадження, її дані досі не вилучені зі списку екстремістів і терористів.

Українська правда
powered by lun.ua