Макрон заявив, що конфлікт в Україні – не перешкода відносинам з РФ

Четвер, 16 січня 2020, 12:28

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що готовий до тісніших взаємин з Росією не зважаючи на тривалі конфлікти країни зі своїми сусідами, завершення яких "можна чекати довго".  

Про це він розповів під час короткого діалогу з журналістом RFI і оглядачем "Нової газети" після щорічного звернення президента Франції до преси 15 січня, повідомляє "Європейська правда".

На запитання, яка подія змусила Еммануеля Макрона змінити ставлення до Владіміра Путіна і виступити за перегляд відносин з РФ, президент Франції відповів, що це було плодом довгих роздумів.

"Я не сказав би, що це було особлива подія серед інших. Це було дозріле рішення, історична і стратегічна переконаність", - сказав президент Франції.

На запитання, як президент Франції збирається будувати "архітектуру спільної європейської безпеки" з Росією, яка веде військові дії зі своїми сусідами, Макрон відповів:

"Росія захопила Україну, і ми вжили заходіи. Ми на шляху вирішення заморожених конфліктів. Але якщо чекати вирішення всіх заморожених конфліктів для того, щоб (почати) рухатися вперед, то можна чекати довго".

Макрон також підкреслив, що після нормандського саміту, який пройшов в Парижі 9 грудня, відбувся "історичний обмін" полоненими між Росією і Україною, і потрібно продовжувати настільки ж плідну роботу по врегулюванню конфлікту.

Читайте також: "За Путіна чи проти Трампа: що означають заяви Макрона про "Росію – не ворога НАТОpowered by lun.ua