Звільнений з полону танкіст розповів про російських військових на Донбасі

П'ятниця, 17 січня 2020, 10:20
Звільнений з полону танкіст розповів про російських військових на Донбасі

Звільнений з полону танкіст Богдан Пантюшенко, який перебував у руках терористів майже п'ять років, розповів про російських кадрових військових, які працюють разом із сепаратистами на Донбасі.

Джерело: інтерв’ю Пантюшенка "Українській правді"

Пряма мова Пантюшенка: "Коли ми сиділи у казаків, заходили люди у формі, називали себе кадровими російськими військовими, говорили, що приїхали допомагати "братам". Але документи ніхто ж не показував.

 А ось на "ізбушці" протягом 2015-2016 років такі точно були. Саме тоді я зрозумів, що всі їхні структури функціонують за однією моделлю. Приміром, є командир полку – місцевий хохол, скажімо так, який воює за терористів. І у нього є дублер з Росії – кадровий військовий. Саме він навчає, консультує та ухвалює остаточне рішення. Також є дублери командирів батальйонів та рот.

У більшості ротація відбувається раз на півроку. При бажанні можна залишитися на рік. А ось вояки в окопах – місцеві. Окрім того, у кожної частини є куратори, які відповідають за політично-соціальні питання".

Деталі: Звільнений з полону розповів, що бойовики запевняли, що раніше  полонені "були у бандитів, а тепер – у "республіці": "Дали подзвонити додому. Підкупали своєю "добротою". Але того ж дня нас допитали кожного окремо: у кімнаті було чотири людини, записували розмову на відео. І то були росіяни – їх можна впізнати і по говору, і по манері говорити".

"Ізбушка" – це, за словами Пантюшенка, підвальні приміщення у будівлі СБУ у Донецьку на вулиці Щорса, 62. Колись там були архіви – документи з 1900 року, бойовики їх викинули.

Детальніше читайте у матеріалі "Української правди": Звільнений з полону Богдан Пантюшенко: Сепари розуміють, що Росія їх може продати

Нагадаємо:

  • 29 грудня Україні вдалося звільнити з полону бойовиків на Донбасі 12 військовослужбовців.
  • Танкіст Богдан Пантюшенко перебував у руках терористів найдовше – майже п'ять років.
  • Його затримали 18 січня 2015 року під час боїв поблизу Донецького аеропорту. Відтоді мобілізований програміст з Білої Церкви міг потрапити на обмін кілька разів, але щоразу бойовики його лишали. Причини – досі невідомі. 

Українська правда
Усі новини...